Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Wizyta studyjna “Niezależne media” dziennikarzy z Kazachstanu

Fundacja, we współpracy z Ambasadą Polską w Almaty, zorganizowała wizytę studyjną dla grupy 9 dziennikarzy z Kazachstanu. Reprezentowali oni następujące media: gazety  „Niva” z Pavlodar, ”Novii region” z Shymkent, „Ogni Alatau” z Taldy-Korgan, „Kzyl-Orda Times” z Kzyl-Orda  oraz stacje telewizyjne  TV Channel 31 z Aktau, Oblastnoye TV z Oskemen,  Semipalatinski filial  Telekorporatsii „Kazakhstan”, Teleradiokompania Prezydenta KR z Kzyl-Orda. Wśród uczestników była studentka dziennikarstwa z Petropavlovska.

Stażyści odwiedzili redakcje najpopularniejszych warszawskich dzienników (“Rzeczpospolita”, “Gazeta Wyborcza”, “Fakt”, “Metropol”, ), tygodników (“Wprost”, „Newsweek”, “Warsaw Voice”, “Polityka”, “Przegląd”, “Solidarność” ), miesięczników (“Nowe Państwo”, “ Profit”)  radio (Polskie Radio, “TOK FM” ), stacji telewizyjnych (TVP1, Telewizja Regionalna TVP3 , TV Polsat,), Katolicką Agencję Informacyjną oraz lokalny tygodnik ( “Gazeta Południe - Głos Mokotowa”).

Oprócz wizyt w redakcjach dziennikarze z Kazachstanu wysłuchali wykładów oraz uczestniczyli w seminariach na następujące tematy: "Jak robić gazetę i nie nudzić" (redaktor Marek Przybylik prowadzący warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim), "System regulacji prawnych mediów elektronicznych" (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji), "Kontrola nakładów wydawnictw w Polsce" (Związek Kontroli Dystrybucji Prasy), "Wolność mediów w Polsce" ( Andrzej Krajewski – były Prezes Centrum Monitoringu Wolności Prasy), : "Rozwój mediów w Polsce po 1989 r." (redaktor Maciej Łętowski - wykładowca dziennikarstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim).

Dodatkowo uczestnicy szkolenia spotkali się z senatorem Andrzejem Wielowieyskim, który wprowadził ich w aktualną sytuację polityczną.

Dziennikarze z Kazachstanu zwiedzali Muzeum na Pawiaku, Umslag-Platz, Cmentarz-Pomnik  Żołnierzy Radzieckich. Odwiedzili także Muzeum Powstania Warszawskiego i wysłuchali wykładu nt. holocaustu.

Podczas weekendów uczestnicy wizyty studyjnej zwiedzali  Warszawę, Kraków i Oświęcim pod opieką wolontariuszy współpracujących z Fundacją.

Wizyta studyjna „Niezależne media” była sfinansowana przez Centrum Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie z Almaty.

Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]