Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Program "Niezależne media 10"

W październiku 2010 r. Fundacja rozpoczęła realizację dziesiątej edycji programu „Niezależne media”.

Pierwsza wizyta studyjna, która odbyła się w dniach 12 – 22 listopada 2010 roku, miała charakter szczególny.  21 listopada odbyły się w Polsce wybory samorządowe do wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. Program wizyty studyjnej został poszerzony o elementy dotyczące tych wyborów. Uczestnicy tej wizyty mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się kampanii wyborczej w Polsce, pracy komisji wyborczych i mediów podczas wyborów. Spotkali się również z polskimi politykami i przedstawicielami organizacji pozarządowych

Potem Fundacja zorganizowała jeszcze trzy dwutygodniowe staże dla 34 dziennikarzy z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji  i  Ukrainy. Podczas pobytu w Polsce mieli oni okazją zapoznać się z pracą polskich mediów. Odbyli praktyczne spotkania i staże w redakcjach głównych tytułów prasowych, radia, telewizji, agencji informacyjnych i portali internetowych. Wysłuchali wykładów dotyczący różnych zagadnień związanych z mediami. Spotkali się również z polskimi politykami i przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Ważnym elementem programu było nawiązanie bezpośrednich kontaktów z polskimi dziennikarzami podczas wizyt studyjnych w warszawskich redakcjach. Te kontakty będą stanowiły podstawę do dalszej współpracy, wymiany informacji, publikacji itp.

Nadzór na realizacją programu sprawowała Rada w składzie: Grzegorz Miecugow (telewizja TVN) – Przewodniczący Rady, Natalia Bryżko - Zapór (PAP), Michał Kacewicz (tygodnik Newsweek Poland), Izabela Kraj (dziennik Rzeczpospolita), Jarosław Szostakowski (Fundacja SPCzS), Bartosz Węglarczyk (dziennik Gazeta Wyborcza).

Program jest finansowany przez National Endowment for Democracy (Washington, D.C. USA).

Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]