Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Piąte szkolenie "Niezależne media - skład komputerowy"

W dniach 15-26.09.2008 odbyło się ostatnie w tej edycji szkolenie w ramach programu „Niezależne media –skład komputerowy”, finansowanego przez The National Endowment for Democracy a realizowanego przez Fundację Solidarności Polsko–Czesko–Słowackiej. Bezpośrednim celem programu jest zapewnienie członkom niezależnych organizacji z krajów byłego Związku Sowieckiego przeszkolenia z zakresu komputerowych technik edytorskich.

Uczestnicy wizyty reprezentowali:  Institute of Regional Media Initiatives of Georgia oraz gazetę "AKHALI GAZETI" z Gruzji,  “Veterans of the Revival” z Białorusi, a także wydawnictwo WAHAZAR Ltd. z Rosji.

Poza szkoleniami komputerowymi, odbywającymi się w godzinach przedpołudniowych, uczestnicy wizyty studyjnej popołudniami mieli okazję brać udział w spotkaniach w redakcjach:  miesięcznika „Nowaja Polsza” z p. Piotrem Mitzner, dziennika „Gazeta Wyborcza” z  p. Tomaszem Bieleckim, Polskiej Agencji Prasowej z p. Lesławem Sajdak,   z redaktorem  TVN-24 p. Grzegorzem Miecugowem.

Ponadto nasi goście wysłuchali wykładu posłanki Małgorzaty Kidawy-Bońskiej na temat aktualnej sytuacji politycznej w Polsce oraz wykładu wiceprezydenta p. Włodzimierza Paszyńskiego o samorządzie m.st. Warszawy.

Pod koniec szkolenia uczestnicy spotkali się z Radą Programu, która zadecydowała o przekazaniu sprzętu komputerowego  dwóm organizacjom reprezentowanym przez naszych gości.Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]