Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Szkolenie komputerowe "Niezależne media –skład komputerowy"

 W dniach 01-12.09.2008 odbyło się drugie szkolenie w ramach programu „Niezależne media – skład komputerowy”, finansowanego przez The National Endowment for Democracy a realizowanego przez Fundację Solidarności Polsko–Czesko–Słowackiej. Bezpośrednim celem programu jest zapewnienie członkom niezależnych organizacji z krajów byłego Związku Sowieckiego przeszkolenia z zakresu komputerowych technik edytorskich.

Pięć uczestniczek szkolenia  reprezentowało:  The Union of Belarusian Writers  i  “ARCHE”  z Białorusi, gazetę “Karelian Sport“ i “Our Hope” z Rosji oraz Women in Sustainable Development of Moldova.

Podczas pobytu w Warszawie, poza szkoleniami komputerowymi, odbywającymi się w godzinach przedpołudniowych, uczestniczki wizyty studyjnej odbyły następujące spotkania:

w redakcji dziennika „Fakt”  oraz  dziennika „Metro”, w kwartalniku „Trzeci Sektor”,  a także w Katolickiej Agencji Katolickiej. Ponadto nasi goście wysłuchali wykładu pana posła Pawła Kowala  na temat aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Pod koniec szkolenia uczestniczki spotkały się z Radą Programu, która zadecydowała o przekazaniu sprzętu komputerowego trzem organizacjom reprezentowanym przez naszych gości.Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]