Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Staż dla dziennikarzy "Niezależne Media"

W dniach 26.01-06.02.2009  miał miejsce pierwszy staż dla dziennikarzy z krajów posowieckich, zorganizowany w ramach programu "Niezależne media" finansowanego przez National  Endowment for Democracy. Wzięło w nim udział 9 dziennikarzy reprezentujących: “Radio VAN” LLC  z Armenii, Ganja Media Center i Agencję Informacyjną TURAN z Azerbejdżanu, ukraińską sekcję BBC WORLD SERVICE z Gruzji, Association of Electronic Press "APEL"  oraz stację radiową “VOCEA  BASARABIEI” z Moldowy, Młodzieżowe Centrum Informacyjne z Białorusi,  Agencję Informacyjną "Ukrinform” oraz TAK TV z Ukrainy.

Pobyt w Warszawie rozpoczął się od wykładu pana Macieja Łętowskiego, wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,  który opowiedział o rozwoju mediów w Polsce po 1989 roku.

Stażyście odwiedzili redakcje najpopularniejszych warszawskich dzienników (“Fakt”, “Gazeta Wyborcza”, “Rzeczpospolita”, „Super Express”), tygodników (“Newsweek”,  “Polityka”, “Nasze Słowo”, „Pasmo”), miesięcznika “Forbes” stacji radiowych (“TOK FM”, “PLANETA FM”), Telewizje Polską TVP, TVN 24, Polską Agencję Prasową, Katolicką Agencję Informacyjną.

Oprócz wizyt w redakcjach dziennikarze z wysłuchali wykładów oraz uczestniczyli w seminariach na następujące tematy: "Każdy może robić gazetę, a nawet na tym zarobić (lub stracić)" (redaktor Marek Przybylik prowadzący warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim),  „Polska droga do kapitalizmu” (Zygmunt Berdychowski - Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego). „Ochrona praw dziennikarzy w Polsce” (Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej),  „Kontrola nakładów wydawnictw w Polsce” (Związek Kontroli Dystrybucji Prasy),” System regulacji prawnej mediów elektronicznych” (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji).

Stażyści mieli okazję spotkać się z p. Pawłem Kowalem, posłem na Sejm, który opowiedział o aktualnej sytuacji politycznej w kraju oraz z przedstawicielami Państwowej Komisji Wyborczej.

Podczas weekendu uczestnicy stażu dziennikarskiego zwiedzali Warszawę pod opieką wolontariuszy współpracujących z Fundacją.Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]