Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Niezależne Media VIII - kurs pierwszy

W dniach 21.01-01.02.2008 miał miejsce pierwszy staż dla dziennikarzy z krajów postsowieckich, zorganizowany w ramach programu "Niezależne media" finansowanego przez National Endowment for Democracy. Wzięło w nim udział 9 dziennikarzy reprezentujących: gazetę “Aravot” z Armenii, gazetę “Vyshka” z Azerbejdżanu, TV-company ALANIA oraz gazetę “Southern Gates” z Gruzji, FRESH FM z Moldowy, TV company  “Arig Us”oraz«Radio station Vostok Rossii» z Rosji, regionalną TV  “Galychyna” oraz regionalną gazetę  Selyanske Zhyttya”  z Ukrainy.   

Pobyt w Warszawie rozpoczął się od wykładu pana Macieja Łętowskiego, wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,  który opowiedział o rozwoju mediów w Polsce po 1989 roku.

Stażyście odwiedzili redakcje najpopularniejszych warszawskich dzienników (“Fakt”, “Gazeta Wyborcza”, “Rzeczpospolita”, “Metro”), tygodników (“Newsweek”, “Warsaw Voice”, “Polityka”, “Nasze Słowo” “Warsaw Voice”, „Pasmo”), miesięczników (“Forbes”, “Więź”) stacji radiowych (“TOK FM”, “Radiostacja”, Polskie Radio dla Zagranicy),  TVN 24, Polską Agencję Prasową,  Katolicką Agencję Informacyjną oraz portal organizacji pozarządowych  www.ngo.pl.

Oprócz wizyt w redakcjach dziennikarze z wysłuchali wykładów oraz uczestniczyli w seminariach na następujące tematy: "Każdy może robić gazetę, a nawet na tym zarobić (lub stracić)" (redaktor Marek Przybylik prowadzący warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim),  „Ochrona praw dziennikarzy w Polsce” (Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej),  „Kontrola nakładów wydawnictw w Polsce” (Związek Kontroli Dystrybucji Prasy),” System regulacji prawnej mediów elektronicznych” (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji), Funkcjonowanie korespondenta zagranicznego w warunkach zagrożenia ”, „ Problemy mediów lokalnych” (Stowarzyszenie Gazet Lokalnych).

Stażyści mieli okazję spotkać się z p. Krzysztofem Tyszkiewiczem, posłem na Sejm, który opowiedział o aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Podczas weekendu uczestnicy stażu dziennikarskiego zwiedzali Warszawę oraz Kraków pod opieką wolontariuszy współpracujących z Fundacją.Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]