Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Wystawa "Karta 77"

We wtorek 20 listopada 2007 r. o godz. 18.00 w siedzibie Czeskiego Centrum w Warszawie odbedzie się otwarcie wystawy czarno - białych fotografii "Karta 77". Wystawę otworzy były opozycjonista Petr Pospíchal.

Na wystawie zostaną przedstawione fotografie desydentów i sygnatariuszy Karty 77 w okresie normalizacji w latach 70 i 80 XX w. przedstawiające ich aktywną działalność w obronie praw ludzkich.

Wielu byłych sygnatariuszy jeszcze dziś czynnie uczestniczy w życiu publicznym i często są postrzegani jako symbole walki o wolność i demokrację. W tym fotograficznym cyklu prezentujemy także osobistości mniej znane, które były rownie wysoko aktywne a ich rola w walce z komunistycznym reżimem była znacząca.

W aktualnej sytuacji naszego kraju jest charakterystyczne nie tylko postkomunistyczne przebudzenie i przebiegająca długookresowa transformacja ale także początek ery globalizacji, która, oprócz wzrostu ekonomicznego wnosi rewolucyjne zmiany w hierarchii ogólnoludzkich wartości.

Dla znaczenia Karty 77 autorzy wystawy nie wyszukują wyłącznie jej historycznej roli w kontekście powrotu demokracji w Czechosłowacji, ale przede wszystkim podkreślają, jaki sygnatariusze kładli nacisk na wartości etyczne w kontaktach międzyludzkich, odpowiedzialność obywatelską, wartości, o które dziś zanikają wokół nas.

Autorzy fotografii: A. Balco, E. Sobka, K. Tůma, M. Marencina, V. Fischer i A. Dvořákova.

Wystawa została przygotowana z okazji 30 rocznicy powstania Karty 77 i potrwa do 5.12.2007 r.

Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]