Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

"Niezależne media": wizyta studyjna wykładowców i trenerów dziennikarstwa

W dniach 13.11. – 24.11.2006 w ramach realizacji projektu: „Niezależne media” w Warszawie odbyła się wizyta studyjna, w której udział wzięło 10 wykładowców i trenerów dziennikarstwa z Armenii. Celem wizyty było zapoznanie ich z polskimi doświadczeniami w dziedzinie medialnej oraz rozwój współpracy pomiędzy mediami z Polski i Armenii.

Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z polskim systemem nauczania dziennikarzy, zarówno tym realizowanym przez szkoły wyższe i uczelnie, jak również przez redakcje gazet, radia i telewizji oraz organizacje pozarządowe.

Odbyli spotkania w następujących szkołach wyższych przygotowujących do zawodu dziennikarza: Instytut Dziennikarstwa oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższa Szkoła Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedrojcia, Wyższa Szkoła Dziennikarskiej  im. Melchiora Wańkowicza i Katedra Dziennikarstwa Collegium Civitas

Odwiedzili również redakcje gazet i czasopism, takich jak: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita,  Newsweek, Wprost, Tygodnik Solidarność, oraz stacje radiowe i telewizyjne: Polskie Radio,  Radio Radiostacja, TOK FM; Telewizja Polska, TVN 24 i Polsat. W tym czasie mieli możliwość obserwowania  polskich kolegów podczas pracy, a także zapoznali się z doświadczeniami związanymi ze szkoleniem stażystów i podnoszeniem kwalifikacji pracowników. Wzięli również udział w szkoleniu młodych dziennikarzy, organizowanym przez Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis".

Uczestnicy wizyty studyjnej wysłuchali również wykładów, dotyczących transformacji w polskich mediach po 1989 roku, systemu szkolenia dziennikarzy w Polsce, polskiego reportażu literackiego, ochrony praw zawodowych dziennikarzy.

Dodatkowo odbyły się spotkania prezentujące aktualną sytuację polityczną w Polsce oraz polski system wyborczy.

W czasie wolnym uczestnicy wizyty studyjnej zwiedzali, pod opieką wolontariuszy współpracujących z Fundacją, Warszawę i Kraków. Mieli okazję spotkać się z wybitnym polskim reżyserem Krzysztofem Zanussim.

Uczestnik wizyty studyjnej pan Alexander Iskandaryan - Dyrektor Caucasus Media Institute wygłosił wykład „Prasa w Armenii - typowy przypadek berluskonizacji” dla przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych i mediów zajmujących się tą problematyką.

Projekt „Zastosowanie polskich doświadczeń w szkoleniu dziennikarzy dla potrzeb Armenii - Niezależne Media” był finansowany Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i National Endowment for Democracy.

Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]