Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Seminaria “Doświadczenia polskich mediów oraz możliwości ich zastosowania w Armenii”

We współpracy z Caucasus Media Instytut zostały zorganizowane dwa seminaria podsumowujące pobyt dziennikarzy z Armenii w Polsce w ramach programu „Niezależne Media 6”.

Pierwsze seminarium odbyło się 25 listopada w Vanadzor. Uczestnicy wizy studyjnych prezentowali polskie doświadczenia dziennikarzom z regionu Lori. Wygłoszone prelekcje na następujące tematy: „Polskie media w dobie transformacji”, „Biznes medialny: polskie rozwiązanie”, „Wolność słowa w Polsce: dziennikarstwo śledcze i eksperymentalne”, „Media elektroniczne w Polsce”. Uzupełnieniem prezentacji była dyskusja.

Podobną tematykę poruszano na drugim seminarium w Erewaniu 13 grudnia. Oprócz dziennikarzy i studentów CMI w seminarium wzięli udział Ambasador Polski pan Tomasz Knothe, pani Naira Sultanyan - koordynator projektów w Ambasadzie Brytyjskiej oraz Jarosław Szostakowski - Prezes Fundacji Solidarności Polsko - Czesko - Słowackiej. Podczas seminarium wręczono również nagrody w zamkniętym konkursie na pracę na temat doświadczenia polskich mediów oraz możliwości ich zastosowania w Armenii. Komisja konkursowa, powołana przez Caucasus Media Instytut, wyróżniła prace pani Nairy Bulghadaryan (gazeta “Civil Initiative” z Vanadzor) i pani Nelli Grigoryan, (gazeta ”Aravot”, Erewań).

Program „Niezależne miedia 6” był finansowany przez National Endowment for Democracy (USA). Udział uczestników z Armenii jest finansowany przez ambasady brytyjskie w Warszawie i Erewaniu, za pośrednictwem British Foreign and Commonwealth Office w ramach Global Opportunities Fund, Re-Uniting Europe Programme, oraz polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]