Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Aktualności

Pierwsze szkolenie komputerowe dla organizacji Centralnej Azji

W ramach 9 edycji programu „Wsparcie niezależnych wydawnictw Centralnej Azji”, finansowanego przez National Endowment for Democracy, Fundacja Solidarności Polsko – Czesko - Słowackiej zorganizowała w dniach 4 - 15.VII.2005 pierwsze (z czterech) szkolenie komputerowe dla dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych z krajów Centralnej Azji. Uczestnicy reprezentowali 2 gazety: Nowe pokolenie z Ałmaty (Kazachstan) i Uzbekistan ovozi z Taszkientu (Uzbekistan) oraz organizację pozarządową „Republikańskie Biuro Praw Człowieka” z Duszanbe (Tadżykistan) – 2 osoby.

Cel projektu – to szkolenia w zakresie komputerowych technik edytorskich. Zajęcia odbywały się w godzinach rannych.

Dodatkowo goście mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami polskich organizacji pozarządowych, mediów oraz instytucji o profilu zgodnym z działalnością uczestników. Nasi goście spotkali się z p. Danutą Przywarą z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, p. Izabelą Kraj – dziennikarką Rzeczpospolitej, która wygłosiła przemówienie na temat polskich mediów, p. Andrzejem Zollem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich, p. Markiem Nowakowskim – dziennikarzem tygodnika Wprost, p. Markiem Sariuszem – Wolskim, wysłuchali wykładu profesora Stanisława Zapaśnika na temat „Polskich perspektyw w Centralnej Azji”. Nasi goście uczestniczyli też w nagrywaniu „Informacji” w TV Polsat.

Wszystkie trzy organizacje otrzymały od nas sprzęt komputerowy, przydatny do dalszej pracy.

Drukuj...

Aktualności

Archiwum aktualności...

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]