Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Działalność Fundacji

Sprawozdania

Działalność w zakresie kultury fizycznej i sportu.

l Międzynarodowy Narciarski Rajd Polsko - Słowacki

W lutym 1993 r odbył się I Międzynarodowy Narciarski Rajd Polsko - Słowacki w miejscowości Rajcza. Rajd dla narciarzy amatorów skupił ponad tysiąc uczestników.

Jednym z ważniejszych punktów programu imprezy był Sejmik, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych terenów przygranicznych, m.in. ze strony polskiej: Wojewoda Bielski M. Styczeń i przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Gmin Polsko - Słowackich A. Iwanek; a ze strony słowackiej Prednosta Czadcy V. Homola i doradca Ministra Kultury Republiki Słowacji dr M. Servatka. Podczas spotkania omawiano przede wszystkim projekt umowy o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Młodzików Nowa Ruda-Nachod (1993)

Świetnie rozwija się związany z dniami Kultury Chrześcijańskiej Międzynarodowy Wyścig Kolarski Młodzików. Impreza ta jest organizowana już poraź piąty. Gromadzi na starcie zawodników z Polski i i naszych południowych oraz wschodnich sąsiadów.

Wyścigi te poza walorami sportowymi, dzięki programom zwiedzania miejscowości i atmosferze w jakiej są rozgrywane owocują wzajemnym poznaniem i nawiązaniem przyjacielskich kontaktów pomiędzy rywalami z różnych krajów

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]