Organizacja pożytku publicznego. KRS nr 144784
 
00-031 Warszawa, ul. Szpitalna 5/5,
tel. 828 91 28 w. 141, 826 35 98, fax 828 91 29,
E-mail: fundacja@spczs.engo.pl, spczs@szpitalna.ngo.pl
Konto bankowe: 62 1240 6218 1111 0000 4611 7483

Polski | English  
Русский  

 

Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej jest członkiem Grupy Zagranica - zagranica.ngo.pl  

Działalność Fundacji

Sprawozdania

Działalność charytatywna.

Obozy dla dzieci białoruskich

W latach 1995 - 97 Fundacja, wspólnie z Niezależnymi Związkami Zawodowymi z Białorusi, organizowała letnie obozy dla dzieci z ubogich i patologicznych rodzin z Białorusi.

Dzięki staraniom Fundacji dzieci są przyjmowane przez Caritas Ziemi Płockiej, który zapewniał im prze 2 tygodnie mieszkanie i utrzymanie nad Zalewem Zegrzyńskim. Strona białoruska pokrywała koszty podróży i opiekunów. Fundacja organizowała dzieciom wycieczkę do Warszawy.

Wycieczka dzieci z Litwy i Kazchstanu

W lipcu 1998 r. Fundacja zorganizowała jednodniowy pobyt w Warszawie grupę 40 dzieci z Litwy i z Kazachstanu wraz z opiekunami, zapewniając im możliwość odpoczynku po podróży, śniadanie oraz obiad (Ośrodek Pomocy Społecznej na Woli, Bank Żywności, Mac Donald`s)

Pomoc żywnościowa dla uchodźców czeczeńskich w Polsce

W 2002 r. Fundacja, przy wsparciu Fundacji Bank Żywności SOS, zorganizowała pomoc żywnościową dla dwudziestojednoosobowej społeczności uchodźców czeczeńskich zamieszkałych w Komorowie pod Warszawą.

O Fundacji
Historia Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej
Działalność Fundacji
Co robimy? - Aktualności
Wolontariat
Nasi darczyńcy
Linki
Jak do nas trafić?

Aktualności
Rozwój Niezależnych Mediów w Eurazji
W tym roku planowana jest kolejna edycja programu "Niezależne Media". Do Polski zostanie zaproszonych 26 dziennikarzy z Białorusi, Mołdowy, Rosji i Ukrainy. Podczas wizyt studyjnych będą oni mieli okazję odwiedzić redakcje gazet i czasopism, stacje radiowe i telewizyjne, redakcje portali internetowych oraz agencji informacyjnych. Poznają pracę i doświadczenia polskich kolegów. Plan pobytu gości zostanie dostosowany do wykonywanego zawodu i specjalizacji.
Wolontariat
Poszukujemy wolontariuszy do weekendowej opieki nad uczestnikami szkoleń organizowanych przez Fundację, tłumaczenia tekstów, pomocy biurowej.
Biuletyn SPCzS
E-mail:
Imie i nazwisko:
Kraj:
 


 
[stat4u]